TEMİZLİK VE BAKIM

Parke bakım ve onarımı hakkında bilgiler

• Uygulama sonrasında uygun iklim koşullarının sürekli sınırlar içinde tutulması sağlanmalıdır. Bu ortam sıcaklığının 18°C - 22°C ve hava rutubetinin % 45 - % 60 arasında olması anlamına gelmektedir. Bu koşulların oluşmadığı durumlarda parke plakalarında çatlamalar meydana gelebilir, kılcal kırılmalar oluşabilir, doğal ahşap tabakanın ahşap destek kısmından ayrılması veya parkenin şişmesi görülebilir.
• Ahşabın boyutsal dayanıklılık ve ev sakinlerinin refahı için yerden ısıtma olan mekanlarda parke yüzey sıcaklığı 24°C ‘yi geçmemelidir. Aynı zamanda, yerden soğutma olan mekanlarda parke yüzey ısısı 15°C ‘nin altına inmemelidir.
• Bu nedenle kullanılmayan odalarda da doğru iklim koşulları sağlanmalıdır.
• Zeminden nem gelmesi veya su basması ahşap döşeme için geri dönüşümsüz hasarlara neden olabilir.
• Parke üzerine konan halı veya başka aksesuarlar nedeniyle oluşan renk farklılıkları, ışığa maruz kaldığında azalır.

Temizlik ve bakım bilgileri

• Solventler, asit, çamaşır suyu veya koli bantlarının kullanımı parke üzerinde onarılamaz hasarlara neden olabilir.
• Yüzey mikro gözenekli olduğu için, fazla su ile temizlenmesi, buharlı temizleyici kullanımı veya benzeri işlemler parkeye zarar verebilir.
• Parkelerinizi iyi sıkılmış nemli bir bezle temizleyiniz, sadece su veya su ile karıştırılmış Gazzotti doğal temizleme deterjanı kullanınız.

Günlük Temizleme

Günlük temizlik için Gazzotti Cleaning doğal deterjanı kullanınız.
Güzel bir koku verir ve kirlerin ortadan kaldırılmasında etkilidir. Küf ve bakteri oluşumunu engeller. Tüm Gazzotti ahşap ürün koleksiyonu için uygundur.

Uygulama şekli: Şişeyi iyice çalkayınız. Ürünü su ile seyreltiniz.Bu solüsyon ile pamuklu bir bezi ıslatınız,ardından sıkınız. Nemli bezle parkenizi temizleyiniz.

Olağandışı Özel Bakım

Doğal mum ve yağlar sıvısı

AntiAge ürününü, kullanım nedeniyle oluşan aşınmaların parkeyi matlaştırması veya yüzey çiziklerinin oluşması durumunda, kullanabilirsiniz. Parkenin yüzeyinde bulunan koruyucu tabakanın tamirini ve yüzey çiziklerinin azaltılmasını sağlar. Gazzotti Vintage, My Vintage, Trebbo, My Trebbo and Life koleksiyonları için uygundur.
Uygulama şekli: Şişeyi iyice çalkayınız. Parkenizi önce Gazzotti Cleaning ile temizleyiniz ve kurumasını bekleyiniz. AntiAge az miktarda eşit olarak zemine pamuklu bir bezle homojen olarak dağıtınız. Kuruması için 1 saat bekleyiniz. Eğer gerekirse bu işlemi tekrar ediniz.

Doğal Yağlar Sıvısı

Parkenizin mikro-gözenekli yüzeyi üzerine etki etmesi nedeniyle küçük çizikler ve aşınmaları giderir. Gazzotti Vintage, My Vintage, Trebbo, My Trebbo and Life koleksiyonları için uygundur.
Uygulama şekli: Şişeyi iyice çalkayınız. Pamuklu bir bezle çiziğin üzerine Oil Repair’den yayınız ve 5-10 dakika kurumasını bekleyiniz. Temiz bir bezle kurulayınız.

Renk Onarımı

Renklendirilmiş parkelerde oluşan hasarları gidermek için kullanılır. onarım sağlar ve Gazzotti Renklendirilmiş ürünleri Vintage, My Vintage, Trebbo, My Trebbo and Life koleksiyonları için uygundur.

-Bakım için bunlar dışında başka ürün kullanmak yüzeye zarar verebilir.

HAKWOOD Temizlik ve Bakım Kiti

Temizlik ve yüzey bakımı için 3 Farklı ürün bulunmaktadır.

1) Hakwood FlooringWash: Parkenizin temizlenmesi ve korunmasını sağlar.
2) Hakwood PowerCleanser: Yoğun temizlik için uygundur. Yoğun kirleri ve lekeleri temizler. Hiçbir renk içermez.
3) Hakwood Maintenance : Parkelerinizi canlandırır ve korur. Parkenizin üst dokusunun korunmasını sağlar. Su ve benzeri lekelerin azalmasına yardımcı olur.

KERAKOLL SLC ECO SILOPARK

Temizlik Ve Bakım Malzemesi

Masif, Lamine ve Laminat parkelerin temizlik ve bakımında kullanılır. Kirleri çözme etkisi olduğu gibi ufak çizik ve yıpranmaları tamir edici özelliği de vardır.

PARKE TEMİZLİK VE BAKIM ÜRÜNLERİ
ÜRÜN CİNSİKULLANIM ALANI VE AVANTAJLARIKULLANIM ŞEKLİAMBALAJ
TEMİZLİK VE BAKIM CİLASI KERAKOLL SLC ECO SİLOPARK Masif, Lamine ve Laminat parkelerin temizlik ve bakımında kullanılır.3 litre suya 1 kapak karıştırılarak suyu iyice sıkılmış bir bez ile uygulanır.1 lt.
GAZZOTTI ANTI AGEYüzey bakımı - Vıntage ve Life serisi içinSatış Temsilcimize danışınız.0,5 lt.
GAZZOTTI OIL REPAIRÇizik giderici - Vintage ve Life serisi içinSatış Temsilcimize danışınız.1 lt.
GAZZOTTI COLOR REPAIRRenk tamiri - Vintage ve Life serisi içinSatış Temsilcimize danışınız.1 lt.
GAZZOTTI MAKE UP ( Üçlü set )Temizlik + Anti Age + Yağ bakımSatış Temsilcimize danışınız.0,5 lt + 0,5 lt + 1 lt
HAKWOOD CARE & MAINTENANCE KİT Temizlik + Yüzey bakımSatış Temsilcimize danışınız.1 lt + 1 lt + 1 lt
ZEMİN TEMİZLEYİCİ DETERJAN CLEANER - FLOOR DETERGENT Günlük yağlı/parafinli parke bakımı için kullanılır.Yüzeye hasar vermeden temizlenme sağlar. 1.500 m2 / 1 lt5 lt.suya 1-2 kapak üründen eklenerek yüzey temizliği bir bez yardımıyla sağlanır.Durulanma gerektirmez. Sprey şeklinde ambalajı da vardır.1 lt. / 2,5 lt.
YAĞLI PARKELER İÇİN BAKIM YAĞI MAINTENANCE PRODUCT FOR OIL-TREATED PARQUET Yağlanmış ahşap zeminlerin temizlenmesi-korunması için üretilmiştir.Ahşabı derinlemesine besler.İçeriğindeki yağ/cila/esanslar tamamen doğal ürünlerden elde edilmiştir.Kullanmadan önce çalkalanması şarttır.Sulandırmaya gerek yoktur.Kuru bir bez üzerine dökülerek zemine eşit şekilde dağıtılır.1 saat sonra yüzey kullanılabilir. Şayet parlaklık isteniyorsa yün bir bez veya ped ile parlatılabilir. 50 m2 / 0.5 lt500 ml.
PARKE DERİN YÜZEY TEMİZLEYİCİ DETERJAN PARQUET NET SPREY Günlük yağlı/parafinli parke bakımı için kullanılır.Yüzeye hasar vermeden temizlenme sağlar.Kullanıma hazırdır.Sprey ıslak temiz bir bez üzerine püskürtülür ve temizlenecek yüzeye sürülür.Ürün çabucak kurur. Durulamaya gerek yoktur. 20 m2 / 1 lt.500 ml.


PROFESYONELLERE YÖNELİK ÜRÜNLER
ÜRÜN CİNSİTEKNİK ÖZELLİKLERPARLAKLIK DERECESİKURUMA SÜRESİ
(Saat)
TÜKETİM MİKTARI
(TEK KAT)
AMBALAJ
PARKE CİLASI (Saten Yarımat) KERAKOLL SLC ECO AQUA - PUR Su bazlı, kokusuz, çabuk kuruyan tek kompenentli parke cilası.
İnceltmeye gerek olmadan iyice karıştırılarak, fırça veya rulo ile uygulanır.
3510 - 12 10 - 12 m2/lt.5 lt.
PARKE CİLASI (Parlak) KERAKOLL SLC ECO AQUA - PUR Su bazlı, kokusuz, çabuk kuruyan tek kompenentli parke cilası.
İnceltmeye gerek olmadan iyice karıştırılarak, fırça veya rulo ile uygulanır..
8510 - 1210-12 m2/lt.5 lt.
PARKE CİLASI (Mat) KERAKOLL SLC ECO OIL - PUR 10 PARKE CİLASI (Mat) KERAKOLL SLC ECO OIL - PUR 10 Kapı ve pencerelere de uygulanabilen tek kompenentli parke cilası. İnceltmeye gerek olmadan iyice karıştırılarak, fırça veya rulo ile uygulanır.
10 10 - 12 10-12 m2/lt.5 lt.
PARKE CİLASI (Saten Yarımat) KERAKOLL SLC ECO OIL - PUR 30 PARKE CİLASI (Saten Yarımat) KERAKOLL SLC ECO OIL - PUR 30 İç ve dış ahşap yüzeylere,kapı ve pencerelere uygulanabilen tek kompenentli parke cilası.
İnceltmeye gerek olmadan iyice karıştırılarak, fırça veya rulo ile uygulanır.
3010 - 12 10-12 m2/lt.5 lt.
B 3 TUTKAL KERAKOLL SLC ECOYüzer sistem döşemeler (Lamine,Laminat) için vinil bazlı, suya dayanıklı kenar tutkalı.-24 -750 gr.
HÜNİ PU TUTKALÇift kompenentli poliüretan tutkal---(6+1) kg
TUTKAL ÇIKARICI (cilalı lamine parkeler için) KERAKOLL SLC ECO SİLOMAC TUTKAL ÇIKARICI (cilalı lamine parkeler için) KERAKOLL SLC ECO SİLOMAC Silomac ile ıslatılmış bez tutkallı bölgeye hafifçe sürülür. Kuvvetlice ovalamadan gerekirse birkaç kez uygulanır. - - Dikkat: Cilanın dayanıklılığını önceden küçük bir örnekte test ediniz. Profesyonel kullanıcılar içindir,yanıcıdır.Dikkat: Cilanın dayanıklılığını önceden küçük bir örnekte test ediniz. Profesyonel kullanıcılar içindir,yanıcıdır.1 lt.
DECKİNG YAĞI KERAKOLL SLC ECO OIL DECK HPXDış mekan ahşaplarının yüksek düzeyde korunması için kullanılan tek katmanlı bir üründür.
Kullanıcı ve çevre için zararlı maddeler içermez "Yeşil Bina" standartlarına uygundur.
-10-1210 - 124 lt
HAM AHŞAPLAR İÇİN YAĞ PARQUET OIL PRIMER, BASE OIL Yağlama ve cilalama için ilk kat kaplama olarak mükemmel sonuç verir.Ahşabın içine işler ve sızdırmadan onu korur.Eşit emilim sağlar.Doğal rengi besler.-- 20 m2/lt1 lt. / 5 lt.
ASİT KİREÇ SÖKÜCÜ (yağlı parkeler için) ACID DESCALING AGENT FOR FLOORS Tüm derz dolgusu ve inşaat artığı pisliğini temizler.Kireç sökücü ve deterjan bir aradadır.Kullanıcılara veya çevreye zararlı buharlar yaymaz.Yüzeyin rengini-görünümünü değiştirmez.Hasar vermeden temizlenme sağlar.-- 20 m2/lt1 lt. / 5 lt.
SIVI MUM (parafinli / waxlı parkeler için) LIQUID WAX FOR WOOD Mum-parafin uygulanmış ahşap zeminlerin rutin bakımı içindir.Zemini temizler ve yüzey korumasını yeniler.Ahşabı besler.Çizilmeyi engeller.-- 30 m2/lt1 lt. / 5 lt.
Sayfa başına dön